Keleti pályaudvar: az indulási oldal // Chill Garden

2024. augusztus 29. (19:30)

A Keleti pályaudvar Budapest és Magyarország egyik legfontosabb közlekedési csomópontja, de ha tágabban nézzük, akkor amellett, hogy Kelet-Közép-Európa meghatározó átszállási pontja, jellegzetes életmetafora is: utazásnak és hazának, várakozásnak és megérkezésnek a jelképe. Ezen az irodalmi esten közelről nézünk a Keletire és megvizsgáljuk város- és kultúrtörténeti szempontból, valamint szóba hozzuk azt is, hogy miképpen jelenik meg a Keleti pályaudvar a magyar irodalomban és filmben.

Művészeti kerekasztal-beszélgetés Szegő Jánossal, Rudolf Péterrel, Saly Noémival, Szántó T. Gáborral, Legát Tiborral és Darvas Kristóffal.

AZ ESTE MENETRENDJE:
19:00 Kapunyitás (kerti program)
19:30 Kerekasztal-beszélgetés

Jegyár: 2.000 Ft
Online jegyvásárlás:
Jegyvásárlás a helyszínen, a program kezdete előtt csak akkor lehetséges, ha van még szabad hely!

A programra váltott belépőjeggyel 19 óráig a múzeum kiállításai is megtekinthetők.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Kapcsolat és további információ: rothmuzeum@eromuvhaz.hu

Fotó: Fortepan / Saly Noémi