Magyarázat mindenre // Chill Garden

2024. július 04. (19:30)

Kortyolj bele a Lőrinci Sörfőzde finom kézműves söreibe, és helyezkedj kényelembe: indul az első filmvetítés a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény hangulatos kertjében!

Magyarázat mindenre
magyar-szlovák film magyar nyelven
2023, 151’

Nyár van Budapesten. A gimnazista Ábelnek az érettségire kellene készülni, de épp most ébredt rá, hogy szerelmes legjobb barátjába, Jankába. Janka jó tanuló, a vizsga miatt nem kell izgulnia, viszont ő is reménytelenül szerelmes, csak éppen a történelemtanárukba, Jakabba. Jakabnak családja van, pedagógusként próbál túlélni Magyarországon, és korábban már összetűzésbe került Ábel konzervatív apjával. A két részre szakadt társadalom feszültségei felszínre törnek, amikor Ábel történelemérettségije országos botrányba torkollik, ő pedig valahol a két oldal között áll, mindennek a kellős közepén, és még mindig szerelmes.

AZ ESTE MENETRENDJE:
19:00 Kapunyitás (kerti program)
19:30 Filmvetítés

Jegyár: 2000 Ft
Online jegyvásárlás:

Jegyvásárlás a helyszínen, a program kezdete előtt csak akkor lehetséges, ha van még szabad hely!
A programra váltott belépőjeggyel 19 óráig a múzeum kiállításai is megtekinthetők.

A program a Cirko Film és a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény közös eseménye.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Kapcsolat és további információ: rothmuzeum@eromuvhaz.hu