1078 Budapest, Nefelejcs utca 26.
rothmuzeum@kult7.hu
Nők a Csikágóból a századelőn: Szécsi Noémi írónő tárlatvezetése
Előzetes regisztrácó szükséges: https://forms.gle/uyFuSCCg1SPMRtXu6
Felhívjuk figyelemeteket, hogy a program teltházas, így jelenleg csak a várólistára lehet regisztrálni! Ha szabadul fel hely a programon, értesíteni fogjuk a várólistán szereplőket a részvétel lehetőségéről.
Ha olyan program iránt érdeklődsz, amely előzetesen teltházas, akkor is érdemes ellátogatnod hozzánk a Múzeumok Éjszakáján, hiszen a helyszínen jellemzően szabadulnak fel helyek a csoportokban. A szabad helyekről kollégáink adnak majd tájékoztatást a program előtt, de belépéskor már érdemes jelezned az érdeklődésedet.
•••
Róth Miksa sikeres üvegművész neje, Walla Jozefin 1911-ben költözött a Nefelejcs utcába a családjával: az utca másik oldalán már épültek a munkáslakások, a Garay téren fáradhatatlanul nyelvelő kofaasszonyok árulták portékáikat, a Keleti pályaudvaron pedig a nagyváros forgatagán álmélkodó, szolgálni érkező cselédlányok cihelődtek le a vonatokról. Miben különbözött az épülő villájukba üvegablakot rendelő nagypolgári feleség vagy éppen maga Róthné élete a műhely és a ház körül kavargó nagyvárosi létben helytálló dolgozó nőkétől? Milyen életutat jártak és járhattak be? Erről szól Szécsi Noémi egyórás tárlatvezetése a gyűjteményben.
•••
JEGYVÁSÁRLÁS
- előzetes, online jegyvásárlással ezen a linken: https://jegymester.hu/production/53046/roth-miksa-emlekhaz/8273361
- június 8-tól személyesen, a múzeum jegypénztárában
- június 22-én, a Múzeumok Éjszakája napján 16 órától, személyesen, múzeumunkban
TOVÁBBI FONTOS INFORMÁCIÓK:
- Regisztrációkötletes programjainkra itt lehet jelentkezni: https://forms.gle/Q19AvrNLGUQt42X16
- A Múzeumok Éjszakáján a múzeum kiállításai Múzeumok Éjszakája karszalaggal szabadon látogathatók. Belépéskor kérjük felmutatni a már meglévő karszalagokat!
- Június 22-én a múzeum 16 óra és éjfél között tart nyitva, kiállításaink és programjaink kizárólag Múzeumok Éjszakája karszalaggal látogathatók.
- A múzeumban készpénzes és bankkártyás fizetésre is lehetőség van.
- Amennyiben előzetesen betelnek programjaink, de valamelyiken szívesen részt vennél, érdemes ellátogatnod hozzánk a Múzeumok Éjszakáján, hiszen a helyszínen jellemzően szabadulnak fel helyek a csoportokban. A szabad helyekről kollégáink adnak majd tájékoztatást a program előtt, de belépéskor már érdemes jelezned az érdeklődésedet.
- Programjaink a Múzeumok Éjszakája hivatalos honlapján: https://muzej.hu/muzeum/roth-miksa-emlekhaz-es-gyujtemeny