Élményműhely különkiadás: linónyomda

2024. június 22. (16:00)

A linóleum, mint alapanyag, a képzőművészetben a linómetszés technikája révén vált ismertté, amely az évszázados hagyományokra visszatekintő fametszet-készítés fogásait vette alapul. A Múzeumok Éjszakáján alkotóműhelyünkben a linóleum alkalmazásának egy kevésbé ismert változatával, a linónyomdával ismerkedhettek meg. A résztvevők által megkomponált minták nem metszés, hanem előre kivágott formák kombinálása, halmozása és újraértelmezése révén születnek majd meg.

Alkotásainkhoz a múzeum műtárgyaiból, Róth Miksa gyönyörű ornamentikáiból merítünk majd ihletet, a szecesszió és az art deco nyomvonalán elindulva tervezünk meg képeket, könyvjelzőket.

Korosztályi kikötés nincs, gyerekeket és felnőtteket is szeretettel várunk a programra 16 és 18 óra között!

JEGYVÁSÁRLÁS

Amennyiben szeretnéd múzeumunkat támogatni karszalagvásárlással, azt a következő módokon teheted meg:

TOVÁBBI FONTOS INFORMÁCIÓK:

• Regisztrációköteles programjainkra itt lehet jelentkezni: https://forms.gle/Q19AvrNLGUQt42X16
  • A Múzeumok Éjszakáján a múzeum kiállításai Múzeumok Éjszakája karszalaggal szabadon látogathatók. Belépéskor kérjük felmutatni a már meglévő karszalagokat!
  • Június 22-én a múzeum 16 óra és éjfél között tart nyitva, kiállításaink és programjaink kizárólag Múzeumok Éjszakája karszalaggal látogathatók.
  • A múzeumban készpénzes és bankkártyás fizetésre is lehetőség van.
  • Amennyiben előzetesen betelnek programjaink, de valamelyiken szívesen részt vennél, érdemes ellátogatnod hozzánk a Múzeumok Éjszakáján, hiszen a helyszínen jellemzően szabadulnak fel helyek a csoportokban. A szabad helyekről kollégáink adnak majd tájékoztatást a program előtt, de belépéskor már érdemes jelezned az érdeklődésedet.
  • Programjaink a Múzeumok Éjszakája hivatalos honlapján: https://muzej.hu/muzeum/roth-miksa-emlekhaz-es-gyujtemeny
Kapcsolat és bővebb információ: rothmuzeum@eromuvhaz.hu
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!