Tárlatvezetés Erzsébetváros lakóinak

2024. március 28. (14:00)

A program betelt! Regisztrációt már nem fogadunk.

Ingyenes tárlatvezetéssel várjuk Erzsébetváros lakóit a Róth Miksa Emlékház és Gyűjteményben.

Visszatérő, klasszikus múzeumi programunk látogatóink nagy kedvence, hiszen a vezetés során nem csupán kiállításainkat, de gyűjteményünk néhány kiemelt darabjának részletes történetét is elmeséljük a résztvevőknek.

Az emlékház első emeletén található lakásmúzeum igazi időutazásra hívja látogatóinkat. A történelem viharai következtében Budapesten sehol máshol nem maradt fenn változatlan formájában 20. század eleji felső középosztályi lakásbelső, így kiállításunk a Róth-család történetén túl az életmód és a mindennapok történetébe is betekintést enged.

Művészeti kiállításaink Róth Miksa mozaik-, illetve üvegművészetéből, valamint a mester üvegművészeti gyűjteményéből mutatnak be válogatást. A tárlaton kiállított művek izgalmas szimbolikája, anyaghasználati újításai már önmagukban is kiemelkedőek, de a tárgytörténetek, amelyek kontextusba helyezik az alkotásokat, Róth Miksa és kortársai személyéről sem keveset árulnak el. A Zsolnay-gyárral közös munkák mellett a kiállításon a párizsi világkiállításon második helyet szerzett mozaikművet, valamint a Rippl-Rónai tervezte Andrássy-ebédlő ablakának részletét is megtekinthetik látogatóink.