Színek, számok, növények: tematikus tárlatvezetés

2024. március 23. (11:00)

Izgalmas kérdésekre keressük a választ tematikus tárlatvezetésünkön, amely a szecesszió növényi motívumait, alkotásaink rejtett jelentéseit veszi górcső alá, és mutat rá a formavilág titkaira. Vezetett programunkon Róth Miksa műveinek szimbolikáját fejtjük majd meg, a színek, a számok és a növényi ornamentika vezet majd bennünket.

• Vajon hány rejtett alak, jelkép bújik meg az alkotásokon?
  • Mit olvashatunk le műtárgyainkról, ha mögöttes tartalmaikat felfedjük?

Rejtett kódok és üzenetek felfedésére vállalkozunk, hogy közösen fejtsük meg, miként jelenik meg a növényi szimbólumokban az élet körforgása? Hogyan ragadható meg a fenntarthatóság gondolata műalkotásainkon keresztül?

A színek, a számok és a növények rejtélyeibe Orbán Eszter kultúratörténész, a múzeum gyakornoka vezeti be az érdeklődőket.

Jegyár: 2500 Ft

Javasoljuk az előzetes online jegyvásárlást! A helyszínen csak akkor lesz lehetőség belépő váltására, ha még marad szabad hely a csoportban.

Kapcsolat és további információ:
rothmuzeum@eromuvhaz.hu