Otthon Csikágóban • történetek a Nefelejcs utcából

2024. január 27. (11:00)

A Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény Róth Miksa világhírű iparművész egykori otthonában működik, a VII. kerületi Nefelejcs utcában. A Pecz Samu tervei alapján átépített lakóház és műhely a korabeli „Csikágó” egyik izgalmas újítása volt.

A program során kilépünk a múzeum kapuján, és el is távolodunk az épülettől: felfedezzük a múzeumnak otthont adó Nefelejcs utcát. Megvizsgáljuk Külső-Erzsébetváros utcaszerkezetét, házait, elmerülünk építéstörténetének izgalmas bugyraiban, hogy választ kapjuk arra a kérdésre, miért ide költözik a kor egyik legnagyobb művésze, Róth Miksa?

A séta kezdő- és végpontja: Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény, 1078 Budapest, Nefelejcs utca 26.

A séta hossza: kb. 120 perc

Sétavezető: Kolocz Dóra muzeológus, a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény szakmai vezetője

FONTOS INFORMÁCIÓK

Kérjük, fokozottan figyeljenek a séták találkozási helyszínére, a programok ugyanis jellemzően nem a múzeumtól indulnak!

A séták ára: 3.000 Ft/fő
Csoportok létszáma:
15 fő/alkalom

Jegyvásárlási tudnivalók:

• A sétákra kizárólag előre lehet jegyet váltani, a program indulási helyszínén, a séta előtt nem.
  • A sétákat rossz időben is megtartjuk. Extrém időjárási körülmények esetén a múzeum Facebook oldalán kommunikáljuk az esetleges változásokat. (/rothmuzeum)
  • Ha valaki nem ér oda időben az indulási helyszínre, kérjük, a séta indulási időpontja előtt keresse a sétavezetőt, a programnál megadott mobiltelefonszámon.
  • A sétajegy vásárlásával látogatóink elfogadják, hogy jegyük kizárólag az adott sétára szól, a megvásárolt jegyet más programra beváltani nem lehet.
  • Sétáinkon képfelvétel készülhet, amelyen a rendezvény látogatói rögzítésre kerülhetnek. A résztvevők részvételükkel hozzájárulásukat adják képmásuk rögzítéséhez és a fotók a múzeum saját felületein való közzétételéhez. A képek kizárólag a múzeum programjainak kommunikációja során kerülnek felhasználásra.

A Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény épülete december 23. és március 1. között zárva tart.
2023. december 22-ig, valamint 2024. március 1-től a megszokott nyitvatartási rend szerint várjuk látogatóinkat.