Róth Miksától Róth Miksáig: várostörténeti kalandozás

2023. november 25. (11:00)
A SÉTÁRA MINDEN JEGY ELKELT!
Iskola, kórház, gyár, színház: a pesti Csikágó megannyi izgalmas épületet tartogat. Történeteiben kalandozva melankolikus cselédlányok elbeszélései, nagy vállalkozók reményteljes karrierjei éppúgy felbukkannak, mint a 20. század híres édességei és hírhedt bűnesetei.

• Milyen emlékeket, nyomokat őriznek a múzeumot körülvevő utcák?
• Hogy kerül egy tűzfalra Róth Miksa alkotása?
• Hány szálon kötődnek a környező házak Róth Miksa életéhez, korához?

A környék szabályos utcahálózatát ezúttal “Róth Miksától Róth Miksáig” térképezzük fel: az István, a Hernád, a Bethlen Gábor és a Garay utca történeteiben kalandozva.

Szubjektív várostörténeti válogatás a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény körül, bizonyítva: Csikágóban tényleg minden mindennel összefügg.

• Sétavezető: Kolocz Dóra muzeológus, a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény szakmai vezetője
• A séta hossza: kb. 120 perc

A séta kezdő- és végpontja a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény.

• Csoportlétszám: 15 fő
• Jegyár: 2.000 Ft
Jegyek válthatók online vagy a múzeum jegypénztárában.
Javasoljuk az előzetes jegyvásárlásást! A helyszínen, a program kezdete előtt csak akkor lesz lehetőség jegyváltásra, ha marad még szabad hely a csoportban.

FONTOS INFORMÁCIÓK:

• A sétát rossz időben is megtartjuk. Extrém időjárási körülmények esetén a múzeum Facebook oldalán kommunikáljuk az esetleges változásokat. (@rothmuzeum)
• Ha valaki nem ér oda időben az indulási helyszínre, a séta indulási időpontja előtt kérjük, jelezze telefonon a múzeum központi elérhetőségén (06 1 341 6789)!

A sétával kapcsolatban bővebb információ a rothmuzeum@eromuvhaz.hu címen kérhető.