Kutatók Éjszakája

2023. szeptember 30. (17:00)
Kedves Érdeklődők!

Tájékoztatunk benneteket, hogy a Kutatók Éjszakája alkalmából szervezett összes programunk teltházas, már a várólistára sem fogadunk regisztrációt. Amennyiben szabadul fel hely a programon, jelezni fogjuk a várólistákon szereplőknek a részvétel lehetőségét.

Köszönjük megértéseteket!

A Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény idén először vesz részt a Kutatók Éjszakája eseménysorozaton: izgalmas előadásokkal és tárlatvezetéssel is készülünk, tartsatok velünk szeptember 30-án!

FONTOS INFORMÁCIÓK A MÚZEUMRÓL

• Felhívjuk figyelmüket, hogy a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény kizárólag szeptember 30-án, szombaton vesz részt a Kutatók Éjszakáján, 17-21 óra között.
  • Ezen a napon – a programsorozat részeként – a múzeum emeleti kiállításai a 17 órakor kezdődő tárlatvezetés alkalmával látogathatóak, amely program ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
  • 18-21 óra között a múzeum földszinti termei tartanak csak nyitva, itt kapnak helyet ismeretterjesztő előadásaink.
  • Szeptember 30-án 10 és 17 óra között a múzeum a megszokott rend szerint látogatható, kizárólag belépőjegy váltása ellenében.

Kapcsolat és további információ: rothmuzeum@eromuvhaz.hu

PROGRAMOK

TÁRLATVEZETÉS A MÚZEUM KIÁLLÍTÁSAIN
17:00 - 18:00
Általános tárlatvezetés a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény kiállításain

A program telházas!

LIPÓTMEZŐ: RÓTH MIKSA ÜVEGMŰVÉSZETI ÖRÖKSÉGE AZ ELMEGYÓGYINTÉZET FALAI KÖZT
18:00 - 19:00
Ismeretterjesztő előadás a Lipótmezei kápolna narratív képi programját alkotó üvegfestmények és falképek, valamint szakszerű restaurálásuk történetéről
Előadó: Dávid Brigitta művészettörténész, a múzeum gyakornoka

A program telházas!

ÓLOM, ÜVEG, FESTÉS: KULISSZATITKOK A RESTAURÁTORMŰHELYBŐL
19:00 - 20:00
Ismeretterjesztő előadás az ólmozott üveg restaurálásának menetéről, kérdéseiről
Előadó: Gersei Rita restaurátor

A program teltházas!

ÉLETERŐ: AVAGY MIT REJT MAGÁBAN A VÍZ?
20:00 - 21:00
Ismeretterjesztő előadás Róth Miksa munkásságának különleges állomását kutatva, a Széchenyi Gyógyfürdő mozaikjainak történetei nyomán
Előadó: Orbán Eszter kultúratörténész, a múzeum gyakornoka

A program teltházas!

Felhívjuk kedves látogatóink figyelmét, hogy a múzeum programjai ingyenesek, de előzetes regisztrációhoz kötöttek! Kérjük, programjainkra csak regisztrációt követően látogassanak el személyesen! Köszönjük együttműködésüket!