ARS SACRA FESZTIVÁL

2023. szeptember 22. - 23.

SZEPTEMBER 22. 15:00 SZENTEK, SZÍNEK, SZILUETTEK: TEMATIKUS TÁRLATVEZETÉS
A program teltházas, nem fogadunk több regisztrációt!

Történelmi és vallási alakok, nők és férfiak, szentek és istenek. Miért pont őket ábrázolják Róth Miksa alkotásai?

Közösen keressük kérdéseinkre a választ műtárgysétánk során, és ígérjük, sok apró részletet, szimbólumot fedezünk fel közösen, hogy megértsük: miként alkot kerek egészet a szín, a forma és az ábrázolt ember maga, hogyan jön létre e vallási témájú Róth-alkotások szimbiózisa?

A programot vezeti: Kálmán Margit múzeumpedagógus, a múzeum gyakornoka

SZEPTEMBER 23. 14:00 SZÍNEKBE KÓDOLVA: SZÍNSZIMBOLIKA RÓTH MIKSA EGYHÁZI MŰVÉSZETÉBEN
A program teltházas, nem fogadunk több regisztrációt!

Mely színek dominálnak Róth Miksa egyházi témájú mozaikalkotásain és ólmozott üvegablakain? Milyen többletjelentést hordozhatnak ezáltal tárgyaink? Tematikus tárlatvezetés a zsidó és keresztény vallásgyakorlat színszimbolikája után kutatva.

A programot vezeti: Orbán Eszter kultúratörténész, a múzeum gyakornoka

A tárlatvezetéseken való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött!

Maximális létszám: 25 fő/csoport

Részvételi szándékát, a program nevének és a résztvevők számának megadásával, kérjük a rothmuzeum@eromuvhaz.hu címre küldött e-mailben jelezze!

A programok az Ars Sacra Fesztivál alkalmából kerülnek megrendezésre.
A programokról bővebben: https://ars-sacra.hu/