Papíron Budapest // Chill Garden

2023. augusztus 10. (19:00)
Budapest 150. születésnapja alkalmából idén a hazai építészeti, urbanisztikai és turisztikai szcéna a város újraértelmezésével és értékeinek kiemelésével volt elfoglalva. Ennek eredményeképpen több olyan kiadvány is született, mely a főváros építészeti és kulturális örökségét ismerteti. Milyen új jelentésrétegeket kapott ezek által Budapest? Hogyan tudunk a városi tereinkre 2023-ban új nézőpontokból közelíteni? A beszélgetésen ennek járunk utána.

A 19:30-kor kezdődő eseményen Fürdős Zsanett újságíró beszélget:
✱ Balogh Máté Andrással, az Art is Business Egyesület vezetőjével, aki a Birth of a Metropolis c. Budapestet bemutató angol nyelvű kiadvány létrejöttéért felelt a Budapest Brand partnerségében
✱ Török Andrással, az idén átdolgozott formában újrakiadott Budapest Könyv szerzőjével
✱ Zubreczki Dáviddal, újságíróval, építészeti mesemondóval.

A beszélgetésen a részvétel ingyenes.
_________________________

A múzeumban 19:00-19:30 között „5 műtárgy az építészetről" címen építészeti témájú szubjektív műtárgysétát tartunk, melyen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. (létszám: max. 25 fő)

A programot vezeti: Nagy Ágnes, a múzeum gyakornoka.

A MŰTÁRGYSÉTA TELTHÁZAS, TOVÁBBI REGISZTRÁCIÓT NEM TUDUNK FOGADNI!
A sétához csak abban az esetben lehet csatlakozni előzetes regisztráció nélkül, ha nem jelenik meg minden jelentkező.

Borítókép: Fortepan 50651 ad. Nagy Gyula képének felhasználásával készült.