Otthon Csikágóban • városi és épületséta // Budapest Design Week

2022. október 08. (11:00)
A Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény Róth Miksa világhírű iparművész egykori otthonában működik, a VII. kerületi Nefelejcs utcában. A Pecz Samu tervei alapján épült lakóház és műhely a korabeli „Csikágó” egyik izgalmas újítása volt.

"Szokásos" épülettörténeti sétánk ezúttal új köntösbe bújik: a Budapest Design Week témájához kapcsolódva az építészet kerül előtérbe.
Kilépünk a múzeum falain, és el is távolodunk az épülettől, felfedezzük a múzeumnak otthont adó Nefelejcs utcát. Megvizsgáljuk Külső-Erzsébetváros utcaszerkezetét, házait, elmerülünk építéstörténetének izgalmas bugyraiban, hogy választ kapjuk arra a kérdésre, miért ide költözik a kor egyik legnagyobb művésze, Róth Miksa?
Város- és épülettörténeti séta a Róth Miksa Emlékház és Gyűjteményben október 8-án 11 órakor!
A programot vezeti: Kolocz Dóra muzeológus

A program ára: 1500 Ft/fő
Jegyvásárlás online vagy a helyszínen lehetséges.
Aki szeretné bebiztosítani a helyét a programon, annak javasoljuk, hogy váltsa meg a jegyét előre, online!

A jegyár tartalmazza az program díját, a kiállítások és a design vásár megtekintését is.

Kapcsolat és további információ:
rothmuzeum@eromuvhaz.hu

Programunk a Budapest Design Week hivatalos eseményeként valósul meg.