Szentek, színek, sziluettek • tárlatvezetés // Ars Sacra Fesztivál

2022. szeptember 23. (11:00)
A nagy érdeklődésre való tekintettel újabb tárlatvezetéssel várunk benneteket az Ars Sacra Fesztiválon!
Szentek, színek, sziluettek - tematikus tárlatvezetés
  • 4 nő és 1 férfi,
  • szenttisztelet és ábrázolás,
  • a szecesszió és a historizmus korában,
  • egy üvegművész szemén keresztül.
Történelmi és vallási alakok, nők és férfiak, szentek és istenek. Miért pont őket ábrázolják Róth Miksa alkotásai? Milyen színekkel, tárgyakkal kerülnek megjelenítésre gyűjteményünk darabjain? Milyen szerepük van ma ezeknek az alakoknak, és mit mesélnek műveink szereplői a korról, amelyben éltek?
Közösen keressük kérdéseinkre a választ műtárgysétánk során, és ígérjük, sok apró részletet, szimbólumot fedezünk fel közösen, hogy megértsük: miként alkot kerek egészet a szín, a forma és az ábrázolt ember maga, hogyan jön létre e vallási témájú Róth-alkotások szimbiózisa.
A programot vezeti: Kálmán Margit múzeumpedagógus
A tárlatvezetésen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött!
E-mail cím: rothmuzeum@eromuvhaz.hu
Maximum létszám: 20 fő
A program az Ars Sacra Fesztivál programsorozat a része.
Bővebben: https://ars-sacra.hu/
A program szervezői: Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény, Erzsébetváros Önkormányzata