Pincétől a padlásig: vendégségben Róth Miksánál • épülettörténeti séta

2022. június 25. (21:00)

A program teltházas!
Amennyiben szabadul fel hely, a helyszínen be lehet csatlakozni a csoporthoz. Kérjük, az esemény előtt érdeklődjön a múzeum kollégáinál!

Közkívánatra! Exkluzív épületséta a Múzeumok Éjszakáján!

Pest-Budából Budapest, Felső Külvárosból Erzsébetváros, Gelb Sámuel helyett Róth Miksa. Város-, kerület-, épület- és családtörténet egy programban!

Az egyetlen program, amikor a résztvevők bepillanthatnak a látogatóktól elzárt terekbe, a Múzeumok Éjszakáján pedig néhány rejtett műtárgyunk is felbukkan majd raktárunk mélyéről...

A Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény Róth Miksa világhírű iparművész egykori otthonában működik, a VII. kerületi Nefelejcs utcában. Épülettörténeti sétánk során megismerkedünk a mester mindennapjaival, cserfes szolgálóival, házias feleségével, és bejárjuk az épületet pincétől a padlásig, hogy választ kapjunk a legfontosabb kérdésre: hány titkot őrizhetnek egy múzeum falai?

Róth-ház sötétben, bűntények, korabeli bulvár és családi pletykák: ki tart velünk?

A programot vezeti: Kálmán Margit, a múzeum gyakornoka