Beköltöztek Róthék! • élő történelem

2022. június 25. (18:00)

A program mindhárom időpontja teltházas!
Amennyiben szabadul fel hely, a helyszínen be lehet csatlakozni a csoporthoz. Kérjük, az esemény előtt érdeklődjön a múzeum kollégáinál!

A program háromszor indul a Múzeumok Éjszakáján! Kezdési időpontok: 18:00, 20:00, 22:00

Erzsébetváros, Nefelejcs utca, 1911.

Nagy a felfordulás a Nefelejcs utcában! Mindenki arról beszél, hogy nemrég ideköltözött maga, a nagy művész, Róth Miksa! És nem egyedül jött, hozta magával az egész famíliát, no meg óriási üvegműhelyét is!

De hogyan zajlott az életük? Kikkel találkozhattak? Erről mesél egyik rokonuk és a cseléd, de megszólal a cserfes kofa és egy lelkes megrendelő is. Kulisszatitkok hangzanak el a családi legendáriumból, de a művészetek rajongói és a környék élete iránt érdeklődők is hallhatnak történeteket a régmúltból idelátogató szereplőktől.

Élő történelem program a Mare Temporis csapatával.