Róth Miksától Róth Miksáig: várostörténeti kalandozás // városi séta 1.0

2022. április 24. (15:00)
Októberben nagy sikerrel zajlott le első városi sétánk, így most, a tavasz beköszöntével újból bízunk a jó időben: április 24-én megkezdjük a séta-szezont!
Róth Miksától Róth Miksáig: várostörténeti kalandozás címen városi sétára hívunk benneteket, hogy együtt fedezzük fel a múzeum környékét, miközben Róth Miksa nyomdokain kalandozunk!
Kilépve a múzeum tereiből sem kell nélkülöznünk Róth Miksa művészetét: a Gyűjteménytől néhány sarokra máris belebotlunk az egyik üvegfestmény gigantikus másába, a Tiroli fiúba.
Milyen emlékeket, nyomokat őriznek a múzeumot körülvevő utcák, és hogy kerül egy tűzfalra Róth Miksa alkotása?
Város-, és még inkább, kerülettörténeti séta a Tiroli fiútól a Tiroli fiúig, a Garay utca és a Nefelejcs utca bűvöletében.
A program találkozási helye a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény.
A program ára 1.500 Ft/fő.
Jegyvásárlás kizárólag előre, online lehetséges!
Az épületsétára váltott jeggyel a múzeum kiállításai is megtekinthetők.
További információ: rothmuzeum@eromuvhaz.hu