MOSAIQUE - EMBEREK ÉS KEDVENCEK 2.0

2021. november 18. (18:00)
A kiállításokon novemberben az egészség és a higiéniai tárgyait ????‍⚕️ kutatjuk, ezen témák mentén vizsgáljuk műtárgyaink mögöttes, szubjektív tartalmait, majd az alkotásokra reflektálva, azok történeteit kiegészítve beszélgetésre invitáljuk látogatóinkat.

▶️ Grosan Cristina filmrendezővel arról beszélgetünk, hogy milyen lelki megpróbáltatásokkal jár az alkotás? Hogyan őrizheti meg az ember a lelki egészségét, ha elkészült a mű? A legjobb dolgokon bőgni kell című film ????rendezőjétől azt is megkérdezzük, hogy milyen múzeumi élmények, könyvek, filmek motiválják, ha inspirációra vagy akár támogatásra van szüksége. ????

mosaïque - emberek és kedvencek:
Havonta jelentkező programunkkal a múzeum tárgyait helyezzük új kontextusba, a műtárgysétákat pedig megfűszerezzük egy kis irodalommal ????, filmművészettel ????, design ???? vagy divat ???? témákkal, és nem mellesleg hírességekkel ⭐, jelentős irodalmi-kulturális karakterekkel.

A program szervezői: Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény, Erzsébetváros Önkormányzata