KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG NAPJAI

2021. szeptember 18. - 19.

BETELT!

Tárlatvezetés a Róth Miksa Emlékház és Gyűjteményben

Időpont:
2021.09.18., szombat - 14:00 - 15:30
2021.09.19., vasárnap - 14:00 - 15:30

Róth Miksa a hazai üvegfestés és mozaikművészet sztárja, a szecesszió kulcsfigurája, újító, reformer, tanítvány, mester, családapa, szabadkőműves. Múzeumunk névadója színes és inspiratív személyiség volt, aki a 19-20. századi iparművészet úttörőjeként nem csupán itthon, de a világ számos országában hírnévre és elismerésre tett szert. Üveg- és mozaikmunkái Magyarország számos középületét és magánépületét díszítik, de Mexikóvárostól Oslóig számos városban megtalálhatóak alkotásai. A századfordulós, 20. század eleji világkiállítások sokszoros győztesének ezüst- és aranyérmes szecessziós mozaikjaira éppúgy büszkék lehetünk, mint mozaik díszítésű kandallóira, amely híres alkotásokból több az Emlékházban is megtekinthető.

Tárlatvezetés közös történeti, művészeti és kulturális örökségünk színhelyén, a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény állandó kiállításain.

A sétán való részvétel regisztrációhoz kötött! Maximum létszám 20 fő.
Regisztrálás az alábbi linken: https://forms.gle/d6sZ4jvJeQ76rEz18