Az elmúlás mozaikjai • sírkerti séta

2023. február 12. (11:00)

A SÉTA BETELT, TOVÁBBI REGISZTRÁCIÓT NEM TUDUNK FOGADNI!

Mikor és hogyan jelenik meg Róth Miksa művészetében a mozaik?
Kiknek állítanak emléket a mauzóleumok, és milyen jelentést hordoznak azok szimbólumai?
Hogy kötődik Róth Miksa élete és művészete a zsidósághoz?

A séta során felfedezzük Róth Miksa mozaikművészetének egy fontos helyszínét, a Kozma utcai izraelita temetőt és annak sírboltjait, megvizsgáljuk az Új köztemető bejáratának épületegyüttesét, és olyan izgalmas kérdésekre keressük majd a választ, amelyek Róth Miksa munkássága mellett családjának történeteibe is bepillantást engednek.

Maximum létszám: 15 fő
A séta hossza: kb. 90 perc
A séta találkozási helye: Új Köztemető (1108 Budapest, Kozma u. 8-10.) bejárati épületének bal oldala
Sétavezető: Talabér Flóra, a múzeum tárlatvezetője

A SÉTA INGYENES, DE ELŐZETES REGISZTRÁCIÓHOZ KÖTÖTT!
Múzeumunk először szervezi meg Az elmúlás mozaikjai sétát, így a résztvevőktől rövid visszajelzést kérünk majd. Véleményüket a séta után, kérdőív formájában kérdezzük meg, amely ív kitöltése a sétán való részvétel ajánlott feltétele.
Amennyiben szívesen vennének részt új programunk formálásában, kérjük a rothmuzeum@eromuvhaz.hu címen regisztráljanak!

FONTOS INFORMÁCIÓK

• A sétát rossz időben is megtartjuk. Extrém időjárási körülmények esetén a múzeum Facebook oldalán kommunikáljuk az esetleges változásokat. (@rothmuzeum)
  • A temető néhány pontján a talaj állapota megnehezíti a közlekedést, így kényelmes lábbeli viselését javasoljuk!
  • Ha valaki nem ér oda időben az indulási helyszínre, a séta indulási időpontja előtt keresse a sétavezetőt, a programnál megadott mobiltelefonszámon.
  • A sétákkal kapcsolatban bővebb információ a rothmuzeum@eromuvhaz.hu címen kérhető.