Pincétől a padlásig: Vendégségben Róth Miksánál • épülettörténeti séta // Múzeumok Őszi Fesztiválja

2022. november 12. (11:00)

Pest-Budából Budapest, Felső Külvárosból Erzsébetváros, Gelb Sámuel helyett Róth Miksa. Város-, kerület-, épület- és családtörténet egy programban!

A Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény Róth Miksa világhírű iparművész egykori otthonában működik, a VII. kerületi Nefelejcs utcában. Épülettörténeti sétánk során megismerkedünk a mester mindennapjaival, cserfes szolgálóival, házias feleségével, és bejárjuk az épületet pincétől a padlásig, hogy választ kapjunk a legfontosabb kérdésre: hány titkot őrizhetnek egy múzeum falai?

Maximum létszám 20 fő.

A programot vezeti: Kolocz Dóra muzeológus, a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény szakmai vezetője

Jegyár: 2000 Ft

Kapcsolat és további információ: rothmuzeum@eromuvhaz.hu

A program a Múzeumok Őszi Fesztiválja eseménysorozat részeként valósul meg.